Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Gdzie kupić smartfon Xiaomi Mi a2?

Smartfon Xiaomi Mi A2 na światowym rynku pojawił się w lipcu 2018 roku. Uwagę zwrócił sprawnym systemem, podwójnym głównym aparatem, smukłą obudową i ciekawym designem. Jednak w porównaniu do swojego poprzednika, modelu Mi A1, cechował się nieco wyższą ceną. Co składa się na koszt telefonu? I gdzie kupić smartfon Xiaomi Mi A2?

Wyświetlacz

Szczegółowość i wysoki standard kolorów wyróżniają Xiaomi Mi A2. 6-calowy ekran, o rozdzielczości wyświetlacza 1080 x 2160, pokrywa warstwa Corning Gorilla Glass 5. Szkło, chwalone za odporność na zarysowania, wykazuje także wytrzymałość na upadki z wysokości nawet 1,6 metra. Zaletą wyświetlacza jest brak wcięcia notch i zaokrąglone ramki.

Budowa

Na obudowie, wykonanej z aluminium, znajduje się czytnik linii papilarnych i aparat, wyposażony w dwie matryce. Na jakość zdjęć wpływa główny moduł Sony IMX486 o rozdzielczości 12 megapikseli, i moduł dodatkowy Sony IMX376 o rozdzielczości 20 megapikseli. Użytkownik, w trybie ręcznej kontroli parametrów, może sam zadecydować o wyborze modułu. W efekcie, smartfon pozwala na wyraziste zdjęcia w warunkach słabego oświetlenia. Plusem jest także profesjonalny przedni aparat, który z diodą błyskową i funkcją Super Pixel, zapewnia autoportrety o wysokiej klasie.

Przyciski zmiany głośności i blokady znajdują się na bocznych krawędziach. Górna krawędź to miejsce nadajnika i odbiornika podczerwieni, która spełnia rolę uniwersalnego pilota. Dodatkowo, wśród aplikacji fabrycznych, znajduje się program Pilot Mi, pozwalający na kontrolę sprzętu elektronicznego. Na dolnej krawędzi znajduje się port USB-C.

System

Dobre podzespoły i sprawne oprogramowanie charakteryzują smartfon. Użytkownicy chwalą płynność działania Mi A2, który pracuje w systemie Android 8.1. Oreo. Smartfon wyposażony jest w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 660 z układem graficznym Adreno 512.

Funkcje

Xiaomi Mi A2 wyposażony jest w czytnik linii papilarnych, czujnik grawitacyjny i czujnik efektu Halla, który pozwala na automatyczne wybudzanie smartfona ze stanu uśpienia. Smartfon ma także funkcję GPS, Wi-fi, Bluetooth, żyroskop, akcelerometr, pozwalający wykryć położenie urządzenia, magnetometr, czujnik światła i czujnik zbliżeniowy.

Funkcje Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2 - kiedy w Polsce?

Smartfon, w dwóch wariantach: 4GB + 32GB oraz 4GB + 64GB, w Polsce można było kupić już od 13 sierpnia 2018 roku w serwisie x-kom. Obecna cena na stronie internetowej waha się w granicach tysiąca złotych. Przykładowo, cena za: Xiaomi Mi A2 4/64GB - Black, wynosi 998,00 zł.

Xiaomi Mi A2 - Lite

Kiedy Xiaomi Mi A2 pojawił się w sklepach, na rynek weszła także wersja Lite, która jest tańszą wersją produktu. Smartfon został doceniony za szybkość działania, czysty system, nadajnik podczerwieni (który i tutaj działa jako pilot RTV), sprawność czytnika linii papilarnych i dobrą jakość zdjęć dziennych. Z pozytywnymi reakcjami spotkał się także wydłużony wyświetlacz o proporcjach 19:9. Rozdzielczość wyświetlacza typu IPS LCD wynosi 1080 x 2280 px, a jego wielkość to 5,84 cala.

Xiaomi Mi A2 Lite - gdzie kupić?

Obecnie, smartfony Xiaomi Mi A2 są szeroko dostępne. W serwisie x-kom przykładowa cena wersji Lite wynosi: Xiaomi Mi A2 Lite 4/64GB Gold - 948,00 zł, czyli jest nieco tańsza niż wersja Xiaomi Mi A2 4/64GB Gold, która, tak samo jak wcześniej przywoływana opcja w kolorze Black, wynosi 998,00 zł.

Opinie

Kiedy Xiaomi Mi A2 pojawiło się w Polsce, smartfon cieszył się sporym zainteresowaniem. Po oficjalnej premierze 25 lipca w Hiszpanii, Xiaomi Mi A2 wzbudziło wiele oczekiwań. Po półrocznej obecności na rodzimym rynku opinie wobec smartfona są korzystne. Nieliczne wady, na jakie zwracają uwagę klienci, to brak wejścia słuchawkowego typu Jack i brak technologii NFC (np. do płatności mobilnych). Jednak przystępna cena, w połączeniu ze sprawnym, szybkim systemem i wysoką jakością zdjęć przekonuje wielu użytkowników i sprawia, że marka Xiaomi Mi A2 cieszy się dobrą renomą.