Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

The Xiaomi Mi MIX 2S : Fantastyczna wartość całkowitaXiaomi jest sprzedawcą, z którym współpracujemy od kilku lat, ale nigdy nie doszliśmy do punktu, w którym naprawdę napisaliśmy obszerny artykuł. Dziś, gdy firma planuje wejść na giełdę w Hongkongu i osiągnąć coraz większy postęp na rynkach europejskich, jest to najlepszy moment, aby rzucić światło na jeden z najnowszych flagowych produktów firmy - Mi MIX 2S.
Mi MIX 2S jest właściwie następcą zeszłorocznego Mi MIX 2, który z kolei był następcą oryginalnego Mi MIX'a, który był pionierskim projektem w zakresie smartfonów bez ramek i wyprzedzał krzywą w zakresie stosunku ekranu do ciała. Oryginalny Mi MIX miał popisać się wyśmienitym designem firmy - ale dzięki MIXowi 2S ewoluował w kierunku masowego produktu. W tym roku nowy Mi MIX 2S jest wzorowany na wzornictwie i aktualizuje wyposażenie wewnętrzne do najnowszego sprzętu.
 
Zagłębiając się w sprzęt, tam właśnie widzimy największe zmiany w porównaniu z Mi MIX 2. W 2S zastosowano najnowszej generacji Snapdragon 845 SoC z 4x Kryo385 Gold/A75 przy 2,8GHz w połączeniu z 4x Kryo385 Silver/A55 przy 1,77GHz. Byłem pod wrażeniem ogólnych osiągów S845 w naszej recenzji Galaxy S9, więc oczekuję, że MIX 2S nie wypadnie gorzej.
Telefon dostępny jest w wariantach z pamięcią NAND 64, 128 i 256 GB, z 8 GB pamięci RAM zarezerwowaną dla 256 GB SKU, natomiast mniejsze z nich są dostępne w standardzie 6 GB.

W Mi MIX 2S zastosowano akumulator o pojemności 3400 mAh, który jest pokryty ceramicznym tyłem, na którym znajduje się czujnik linii papilarnych, a także obudowę aparatu inspirowaną iPhone'em X - to jedna z większych zmian w stosunku do MIX 2.

Oczywiście wyświetlacz jest cechą wyróżniającą serię MIX i tutaj widzimy 5,99", 18:9-calowy ekran IPS LCD o proporcjach obrazu o rozdzielczości 2160x1080. Xiaomi był rzeczywiście jednym z pionierów w zakresie wprowadzania na rynek tego typu małych wzorów ramek. Sposób, w jaki firma osiągnęła ten cel, polega na przesunięciu wszystkich przednich czujników i aparatu na dno telefonu.

W górnej części telefonu znajduje się bardzo wąska kratka głośnikowa dla słuchawki. Nie jest to największa wkładka douszna, ale dobrze spełnia swoje zadanie i w rzeczywistości działa jako drugi głośnik stereo obok dolnej części urządzenia głównego. Do tej recenzji staram się ponownie wprowadzić ocenę jakości dźwięku, zaczynając od pomiarów głośników w jednym z rozdziałów w dalszej części artykułu.

Podczas gdy pozycjonowanie przedniego aparatu jest na ogół funkcjonalne, ma ono tę dużą wadę, że obsługa przedniego aparatu staje się dość kłopotliwa w trybie portretowym, ponieważ przez większość czasu wygląda on "pod rękę", a dla osób praworęcznych robienie sobie samemu oznacza czasami zakrywanie aparatu kciukiem, co jest problemem, który można rozwiązać alternatywnie, używając czujnika linii papilarnych jako spustu migawki. W trybie poziomym (z aparatem po prawej stronie u góry) jest to mniejszy problem. Ogólnie rzecz biorąc, ponieważ uważam, że jest znacznie więcej osób praworęcznych i większość operacji wykonywanych przez aparat w trybie portretowym, aparat powinien być umieszczony w lewym rogu dolnej części telefonu.

Po prawej stronie telefonu znajduje się dźwignia głośności i przycisk zasilania znajdujący się pod spodem.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jedną z większych zmian w stosunku do Mi MIX 2 jest konfiguracja kamery. Shooter 12MP f/2.0 został zastąpiony nowszym przetwornikiem firmy Sony; IMX363 zwiększa skok pikseli z 1,25µm do 1,4µm, a obiektyw ma również większy otwór przysłony przy f/1,8. Oprócz głównego przetwornika widzimy nowy moduł dodatkowy z przetwornikiem Samsung S5K3M3 12MP o rozdzielczości 1µm i obiektywem o przysłonie f/2,4 z 2x zoomem optycznym.

W dolnej części telefonu znajduje się port USB-C, obok mikrofonu i głównego głośnika grilla. Główny głośnik wydaje się być bardzo mocno wystrzelony w dół, ale w przeciwnym razie działa prawidłowo. Nie ma tutaj gniazda słuchawkowego, co jest wielkim rozczarowaniem i co moim zdaniem jest błędem w branży jako trend.