Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Opinie czytelników o Xiaomi Mi Max 2

W dzisiejszych czasach większość smartfonów ledwo mieści się w naszych dłoniach, posiadając coraz to większe obiektywy aparatów. Jednak większość producentów nie podejmuje się wbudowania wyświetlacza większego jak 6 cali. Jest to pewna granica pomiędzy smartfonem a tabletem, z którego można dzwonić. Pomimo tego na rynku spotkamy wielu miłośników ogromnych smartfonów, i tutaj naprzeciw im wychodzi Xiaomi z modelem M Max 2.

Xiaomi Mi Max 2 review

Smartfon od Xiaomi posiada 6,44-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości FullHD. W środku znajdziemy ośmiordzeniowy procesor od Qualcomma Snapdragon 625 z układem graficznym Adreno 506, pracujący na 4GB pamięci RAM, co daje dosyć dobre wyniki oraz płynne działanie nawet przy wysokim obciążeniu. Ponadto pamięć wbudowana to 64 GB z możliwością rozszerzenia o 128GB, dzięki karcie microSD.

Smartfon pracuje w systemie Android 7.0 Nougat z nakładką MIUI 8, w tym przypadku odpowiednia optymalizacja systemu względem możliwości sprzętowych przekłada się również na kondycję pracy procesoru oraz obciążeń systemowych wynikających z pracy systemu operacyjnego. Ponadto nakładka MIUI 8 dostarcza dodatkowe funkcje takie jak menadżer zadań, z którego możemy operować aplikacjami, dbać o pamięć urządzenia czy też kontrolować pracę procesów obciążających.

Aparat w przypadku tego modelu to standardowe rozwiązanie, przedni o rozdzielczości 5 Mpix z przesłoną f/2.0 daje zadowalające efekty. Tylny natomiast to 12 Mpix obiektyw z przesłoną f/2.2 oraz dodatkową diodą doświetlającą - według opinii o Xiaomi Mi Max 2 jest wystarczający dla niewymagających. Bateria w tym modelu jest o bardzo dużej pojemności, bo aż 5300 mAh, ale co za tym idzie smartfon w porównaniu z innymi modelami jest bardzo ciężki.

Opinie o Xiaomi Mi Max 2

Wizualnie smartfon Xiaomi wygląda dosyć standardowo. Nie wyróżnia się niczym konkretnym na tle konkurencji. Wygląda elegancko i schludnie. Według opinii o Xiaomi Mi Max 2 4/64GB jakość wykonania pozostała na wysokim poziomie. Elementy są do siebie idealnie dopasowane, co z pewnością poprawia komfort użytkowania.

Pomimo wielkich rozmiarów urządzenia, idealnie leży on w dłoni, dając tym samym pełen komfort z użytkowania wielkiego wyświetlacza. Pomimo tego nie poradzimy sobie z nim jedną ręką, co może być małym minusem. Jednak chcąc posiadać tak duży ekran, musimy się z tym liczyć. I mówiąc o ekranie, dla którego inwestujemy w ten telefon, jest to bardzo mocny aspekt całego smartfonu. Potężny wyświetlacz, dający niebywałą ostrość obrazu, zapewnia wysoki komfort nie tyle samego codziennego użytkowania, co oglądania na nim filmów czy nawet całych maratonów. Wydajność urządzenia jest zachowana na wysokim poziomie. Nie przegrzewa się ono na skutek nawet bardzo wysokiego obciążenia. Kierując się opiniami użytkowników o Xiaomi Mi Max 2 64GB, urządzenie działa płynnie, w zwykłej codziennej pracy ciężko znaleźć jakiekolwiek zastrzeżenia. Kwestia wielozadaniowości pozostawia niedosyt, ponieważ urządzenie pozwala nam na włączenie jedynie około 5,6 aplikacji w jednym czasie.

Mimo tego minusa, opinie o Xiaomi Mi Max 2 pozwalają na jego wysokie usytuowanie w rankingach.

Podsumowując, jak na smartfon w tym przedziale cenowym, wypada on całkiem nieźle. Relacja ceny do możliwości urządzenia jest na bardzo wysokim poziomie. Użytkownicy cenią sobie w tym przypadku ogromny wyświetlacz oraz bardzo długi czas pracy, dzięki dużej pojemności baterii.