Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Test i recenzja smartfona Xiaomi Mi max 2. Opinie konsumentów

Premiera Xiaomi Mi Max 2 odbyła się na chińskim rynku w maju 2016 roku, a w drugiej połowie sierpnia smartfon trafił do Polski. Pozytywnym zaskoczeniem dla zwolenników marki była cena podobna do tej, jaką trzeba było zapłacić za wypuszczony rok wcześniej na rynek telefon Mi Max. Co charakteryzuje drugą wersję popularnego modelu, jaką jest Xiaomi Mi Max 2? Recenzja oraz opinie konsumentów w artykule poniżej.

Wygląd zewnętrzny smartfona Mi Max 2

Podobnie jak w przypadku pierwszej serii, tak Mi Max 2 jest telefonem dedykowanym miłośnikom wielkiego ekranu. Przekątna wyświetlacza z matrycą IPS LCD wynosi 6,44 cala przy rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Krawędzie modelu zostały zaokrąglone, co korzystnie wpływa na ergonomię kształtów. W odróżnieniu od pierwszej wersji, na obudowie Mi Max 2 pojawiły się paski antenowe, ale za to obiektyw aparatu nie wystaje ponad płaszczyznę tylnej ściany. Wnętrze urządzenia chroni metalowy korpus unibody. Mi Max nie jest lekki. Przy wysokości 174,1 mm, szerokości 88,7 i grubości 7,6 mm waży on 211 g.

Specyfikacja modelu

Mimo sporych gabarytów wyświetlacza, konstruktorzy modelu zmieścili wewnątrz szczupłej obudowy akumulator o pojemności 5300 mAh. Dla porównania Mi Max w pierwszej wersji posiadał baterię 4850 mAh. Pojemna bateria umożliwia dwa dni standardowej pracy urządzenia bez potrzeby ładowania. Dzięki zastosowaniu technologii Quick Charge 3.0, wystarczy telefon na godzinę podłączyć do ładowarki, aby uzyskać poziom ⅔ rezerwy energii. Nadmierne dążenie do energooszczędności przez konstruktorów marki Xiaomi, spowodowało wyposażenie modelu w procesor Snapdragon 625 z ośmioma rdzeniami typu Cortex-A53. Jest to pewien regres w stosunku do wersji z roku 2015, którą zaopatrzono w Snapdragon 650 z czterema rdzeniami Cortex-A53 oraz dwoma A-72. Niewątpliwym walorem jest wyposażenie każdego z wariantów Mi Max 2 w 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Xiaomi Mi Max 2 dostępny jest w odsłonach 64GB oraz 128 GB pamięci masowej. Slot dwóch kart SD pozwala na dodatkowe zwiększenie możliwości pamięciowych urządzenia.

Specyfikacja Mi max 2

Funkcjonalność

W smartfonie Mi Max z roku 2016 zastosowano oprogramowanie MIUI 9, oparte na systemie Android. W tym przypadku widać wyraźny postęp w stosunku do wersji wcześniejszej - Mi Max 2 znacznie przyspieszył. Odświeżono ikony pulpitu dodając nowe motywy, a także zaopatrzono wyświetlacz w tryb wieloekranowy. Zastosowano lepsze, intuicyjne zarządzanie powiadomieniami oraz praktyczne skróty na ekranie blokującym. Rozbudowany został również edytor pulpitu głównego. Z ciekawostek: w Mi Max 3 znalazła się oddzielna aplikacja do rejestrowania ekranu.

MIUI 9 w smartfonie Xiaomi Mi Max 2

Oprogramowanie MIUI cechują rozbudowane ułatwienia dostępu, wykorzystujące skróty i gesty, co pozwala na komfortową obsługę telefonu jedną ręką. Skróty są dobierane i aktywowane osobiście przez użytkownika. Aby ułatwić korzystanie z urządzenia, program wyposażono w asystenta wirtualnego, widocznego na każdym z wielu ekranów pulpitu. Asystent oferuje takich skrótów kilkanaście.

Aparat fotograficzny

W aparacie telefonu Xiaomi Mi Max 2 wykorzystano matrycę SONY IMX386 z detekcją fazy 12 Mpix oraz światłem na poziomie f/2.2. To umożliwia wykonanie zdjęć na średnim poziomie. Aby osiągnąć zadowalające efekty, fotografować należy przy odpowiednim oświetleniu. Spadek natężenia światła, znacznie pogarsza jakość rejestrowanego obrazu. W celu poprawy ostrości zdjęć, trzeba aparat dostroić manualnie, rezygnując z ustawień automatycznych.

Xiaomi Mi Max 2.Opinie użytkowników

74% opiniujących wyraża się pozytywnie, około 14% umiarkowanie, a 7,1% ocenia źle telefon Xiaomi Mi Max 2. Test Antutu Benchmark przyznał modelowi 60292 punkty. Zarówno wersja z pamięcią 64GB, jak i 128GB wyprzedzają w rankingu modele takie jak Huawei G9 Plus czy Asus Zenfone 3, ustępując miejsca smartfonowi All Call Mix 2 oraz Meiigo M1. Najczęściej wytykane wady przez użytkowników to brak NFC, słaba grafika oraz mierna jakość wykonywanych przez aparat zdjęć.