Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Test i recenzja smartfona Xiaomi Mi Note 2

Premiera Xiaomi Mi Note 2 odbyła się we wrześniu 2016 roku. Po słabym pierwszym półroczu, firma postawiła na produkcję telefonów, w których wyposażenie technologiczne nie odbiega poziomem od takich modeli jak Oppo, Huawei czy Vivo. Był to ostatni dzwonek dla firmy, by odzyskać swoją pozycję i dogonić konkurencję. 9 miesięcy po wypuszczeniu przez rywala smartfona Vivo Xplay 5, firma zdecydowała się na produkcję flagowca o podobnych parametrach - Xiaomi Mi Note 2.

Recenzje od chwili wydania były korzystne i mimo trzech kwartałów opóźnienia, chiński potentat nadrobił straty. Co sprawiło, że lokomotywą rozruchową chińskiej firmy był właśnie Xiaomi Mi Note 2? Testy i dane techniczne w pełni to wyjaśniają.

Xiaomi Mi Note 2 4g. Recenzja designu i obudowy

Pod koniec roku 2016 wielu użytkowników, którzy zdecydowali się wypróbować nowy produkt chińskiej marki, zwracało uwagę na jego wyjątkowy design. Zaokrąglone obustronnie krawędzie pleców smartfona oraz jego ekranu, niewątpliwie wyróżniały na tle konkurencyjnych modeli właśnie Xiaomi Mi Note 2. Recenzja Mobzilla - kanału na portalu YouTube zajmującego się prezentacją najnowszych nowinek z branży mobilnej, w przypadku Mi Note 2 nie ukazała się. Smartfon przedstawiono natomiast na kanałach TestHUB.pl oraz Majster Pirzu.

Obudowa Xiaomi Mi Note 2. Review

Zakrzywienie obudowy oraz wyświetlacza nie jest jedynie walorem kosmetycznym. Rozwiązanie to sprawia, że smartfon komfortowo leży w dłoni. Dzięki ergonomicznym, opływowym kształtom ważące 168 g urządzenie wydaje się lżejsze niż jest w istocie. Ekran (1920 x 1080 FHD) ma przekątną 5,7 cala, a jego narożniki są delikatnie wygięte. U góry wyświetlacza znajduje się wielobarwna dioda powiadomień, a także obiektyw kamery, głośnik oraz czujniki - zbliżeniowy i świetlny.

U dołu wyświetlacza zamontowany został skaner linii papilarnych, pełniący jednocześnie funkcję HOME. Po lewej i prawej stronie HOME ulokowane zostały dwa funkcyjne przyciski androida, które są podświetlane na biało. Możliwa jest rejestracja kilku wariantów odcisków linii papilarnych, uruchamiających smartfona, co pozwala na udostępnianie urządzenia osobom zaufanym. Na prawym brzegu ramki zainstalowano klawisze wygaszania oraz regulacji głośności, natomiast na lewym szufladę dual SIM.

Telefon z zakrzywionym wyświetlaczem

Wydajność Mi Note 2

Xiaomi Mi Note 2 wyposażony został w najbardziej wydajny jak na rok 2016 procesor Snapdragon 821 z taktowaniem rzędu 2,35 GHz oraz układ graficzny Adreno 530. W zależności od wersji, Mi Note 2 posiada 4GB lub 6GB pamięci operacyjnej RAM oraz odpowiednio 64 GB i 128 GB pamięci masowej. System działa sprawnie, nie przycinając i nie opóźniając pracy, a przechodzenie między aplikacjami odbywa się bardzo płynnie. Urządzenie posiada akumulator o pojemności 4070MAh. Przy bardzo wydajnej pracy baterii np. podczas nieprzerwanego oglądania filmów z portalu YouTube, smartfon może bez ładowania pracować nieustannie ponad osiem godzin. W przypadku standardowego zużycia, telefon wymaga użycia ładowarki co dwa dni. 

Kamera

Telefon posiada dwie kamery. Główna została wyposażona w sensor IMX31 marki Sony o rozdzielczości 22.56MP. Moduł posiada funkcję stabilizacji obrazu EIS i doskonale sprawdza się podczas rejestrowania filmów 4K. Wysoka rozdzielczość i precyzyjna stabilizacja pozwalają robić ostre zdjęcia z niewielką ilością szumów. Zastosowania technologiczne w kamerze są natomiast jedynie dostateczne w przypadku robienia zdjęć makro. Wpływ na to ma niewątpliwie brak dodatkowej poza elektroniczną - stabilizacji optycznej. Aplikacja do fotografii, w którą wyposażono Mi Note 2, oferuje szeroki zestaw filtrów, między innymi nakładkę do zdjęć w trybie HDR. Klawisz zmiany głośności może służyć jako regulator zoomu lub jako przycisk migawki. Aplikacja umożliwia również zmianę ustawień nasycenia barw lub ostrości.

Xiaomi Mi Note 2. Test Antutu

Xiaomi Mi Note 2 w wersji Global Edition zdobył wynik 129662 punktów w popularnym teście AnTuTu. Zgodnie z opinią Device Ranking, smartfon uzyskał 6,7 punktów za samą wydajność i 9,3 punktów w kategorii ogólnej. Telefon wyprzedził w klasyfikacji model Xiaomi Mi Note 2 Glo, plasując się na liście Benchmarku tuż pod modelem Umidigi Z2 Pro.

Więcej...